BİR MİLLETİN ZAFERİ 15 TEMMUZ

15 Temmuz milletimizin canıyla, kanıyla yazdığı bir destandır. Dünya demokrasi tarihinin belki de en önemli dönüm noktasıdır. Milletin iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının göstergesidir.

Ülkemizin üzerinde oynanan her türlü baskıya ve oyuna rağmen gelişimimizin, güçlenişimizin önüne geçemeyen güçler, bu heveslerine darbe ile ulaşmak istemişlerdir. Ama hesaba katmadıkları bir şeyler vardı. Vatanı uğruna her ne olursa olsun canını feda etmekten bir an bile çekinmeyen bu aziz milleti hesap edemediler. Ümmet için rahatından, uykusundan, ailesinden hatta ömründen vazgeçen bir yiğit adamı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hesap edemediler.  

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile Yüce Milletimiz; elinde bayraklarıyla sokaklara çıkarak, meydanlara indi, havalimanlarını doldurdu, namluların, tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına korkusuzca vücudunu siper etti.

15 Temmuz’da bunu tüm dünya görmüştür ki, Türkiye farklı ırklarda, farklı tenlerde atan tek bir yürektir. Kurtuluş Savaşı’ndan, Çanakkale’den ve nicelerinden ders almayanlar, 15 Temmuz’da bayrağa sahip çıkmanın ne demek olduğunu öğrenmiştir.

Demokrasinin asıl sahibinin halkın olduğu gerçeğini bir kez daha gösteren o şanlı geceyi unutmayacak; birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızdan geçmişte olduğu gibi gelecekte de taviz vermeyeceğiz.

Rabbim bu birliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Vatanımızı her türlü saldırıdan, her türlü ihanetten korusun. Bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet ve gazilerimize şifalar diliyorum.


Yalçın ERTAŞ

Ilgın Belediye Başkanı