29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Başkan Ertaş, Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümünün büyük bir heyecanla kutlanacağını belirterek şunları dile getirdi;


“29 Ekim 1923, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Ülkesini işgal etmek isteyen güçlere karşı destansı bir istiklal mücadelesi veren milletimiz; tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla kazandığı büyük zaferi, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Cumhuriyeti kurmuştur.


Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek ise bizim en büyük vazifemizdir. Bugün bize miras bırakılan bu destansı tarihe ve Cumhuriyetimize sadakatle sahip çıkıyoruz. Bizden istendiği gibi Türk istiklalini ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet koruyacak ve daima ileriye taşıyacağız. Milletimizin birlik ve bütünlüğü karşısında hiçbir hain emel ve hiçbir bölücü güç Cumhuriyetimize zarar veremeyecek, Türk Milleti'nin güçlü iradesi karşısında tutunamayacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle;


Mensubu olmaktan onur duyduğum Büyük Türk Milletinin bir ferdi olarak, Cumhuriyet Bayramınızı gönülden tebrik eder, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakarlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yad ediyor, bu uğurda canlarını veren kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ecdadımızın emanetine sahip çıkan kahraman milletimize şükranlarımı sunuyorum.

 

           29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.