BAŞKAN ERTAŞ 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın ERTAŞ 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan ERTAŞ mesajında gazetecilik mesleğinin fedakârlık isteyen ve mesai kavramı gözetmeksizin zor şartlar altında yapılan önemli bir meslek olduğunu vurgulayarak;

“Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından ve temel taşlarından biri olan basın; düşünce ve haber alma özgürlüğümüzü sağlayan etkili araçlardan biridir. Kamuoyunun nabzını tutan, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde haberdar olması için büyük bir özveri ile çalışan basın mensuplarımız, şehrimizin kalkınmasında, tanıtılmasında, kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda gelişmesinde önemli katkılarda bulunmaktadır. Halkı bilgilendirme adına özveriyle çalışan basın mensuplarımız her türlü övgüyü hak etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizleri etkinliklerimizde yalnız bırakmayan, her zaman olaylara yapıcı yaklaşan ve gazetecilik gibi meşakkatli mesleği fedakârca sürdüren değerli basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.” dedi.