TARIM ve ORMAN BAKANIMIZ DR. BEKİR PAKDEMİRLİ'DEN ILGINIMIZ İÇİN MÜJDELİ HABERLERTarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli Ilgın Şeker Fabrikası Kampanya dönemi açılışına katıldı. Kampanya açılışında konuşan Tarım ve Orman Bakanımız Ilgınımız için müjdeli haberler verdi.

 Ilgınımıza, jeotermal kaynakların değerlendirilmesi amacıyla bir çalışma yapılması ve bu çalışma sonucunda, yeterli sıcaklık ve debide jeotermal enerji kaynağı bulunduğu takdirde, tarıma dayalı Jeotermal Enerji ile Isıtmalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacağını taahhüt etti.

 Ayrıca bu alanda, her biri minimum 25 dekar olan, jeotermal enerji ile ileri teknolojik toprak seralar, sebze kurutma tesisleri kurulacağını ve bu yatırım sayesinde Bin 200 Ilgınlı vatandaşımız inşallah, iş ve aş sahibi olacak.

 Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, ilçemizde 1970’te işletmeye açılan Ilgın Atlantı Sulamasının borulu şebekeye çevrilmesinde son aşamaya gelindiğini belirtti ve 2020 yılında inşaat ihalesi yapılıp sulama tesisini tamamlandığında 171 bin 590 dekarlık arazide ekonomiye yıllık 65 milyon lira katkı sağlayacak.

Kampanya dönemi açılışının ardından belediyemizi ziyaret eden Bakanımız Ilgınımız için yatırım hamlelerine burada da hız kesmeden devam etti.

Ilgın Çavuşcu gölü kıyısının ağaçlandırılması ve yeri belediyemize ait olan 67.311 m2 lik alana Botanik Park yapılacağı sözünü aldık.

Projelerimize destek veren Vekilimiz Sayın Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir’e, AK Parti İl Başkanımız Sayın Hasan Angı’ya ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’ a ilçemiz adına teşekkür ederiz.

Ilgın’ımıza bu müjdeli haberler hayırlı uğurlu olsun.