SOSYAL PAYLAŞIM MERKEZİ

Projenin Adı: Sosyal Paylaşım Merkezi

Projenin Konusu: Fazla İse Getir, İhtiyacınsa Götür.

Uygulama Yeri:  Konya/Ilgın. Camiatik  Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad.

Mevcut Durum:

Tüketim toplumu olduğumuz günümüzde hayatımız ihtiyaçlarımıza göre değil zevklerimize göre şekillenmekte. Hal böyle olunca eskimeden yıpranmadan onlarca giyeceğimiz gardıroplarımızı işgal etmekte.

Bununla birlikte toplumumuzda bizdeki bu fazlalıklara ihtiyacı olan sayısız da insan var ama şehirleşmenin getirdiği yoğunlukla birlikte gözümüzün önündeki ihtiyaç sahiplerine ulaşamamaktayız.

Projenin Amacı:

Belediyemizin kanunla belirtilen görevlerinin arasında olmasının yanında bir insanlık problemi olan bu probleme çözüm üretme yolunda ilk adımımızı attık.

Verenin alanı görüp büyüklenmediği, alanın vereni görüp mahcup olmadığı bir ortam oluşturduk. Bu ortamda ihtiyaç fazlası olan kıyafet, ayakkabı gibi giyecekleri alıyoruz ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

            Proje Yararlanıcı/ Yararlanıcıları Hakkında:

İlçemizde bulunan maddi durumu iyi olmayan çocuk, yaşlı, genç herkes sosyal paylaşım merkezimize gelerek  nüfus cüzdanı ile beraber 3 parça kıyafet alabilmektedir. Merkezimiz günde en az 5 kişiye kıyafet vermektedir. İlçe esnafımızın da yoğun katkılarıyla özellikle kışın çocuk ayakkabısı ve kışlık mont ihtiyacını karşılamış olduk. Projemiz her kesimden destek almaktadır.


 
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
»ILGIN BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN PANCAR KOTASI KİRALAMA İHALE İLANI
HABERDAR OL
İlçemizdeki son etkinliklerden ve haberlerden haberdar olmak için mail adresinizi yazarak haftalık e-bültenimize abone olabilirsiniz.
 
Ayvatdede mahallesi Çavuşoğlu cad. No:2 ILGIN/KONYA
Telefon: 0332 881 69 31 (3 hat) - Faks: 0332 882 71 57
Design by Fortis Reklam
eşantiyon eşantiyon Konya Reklam Ajansı, Mobilya Kataloğu Tasarımı promosyon çanta Eczane Çantası, Elyaf Bez Çanta, Fuar Çantası
Konya Reklam Ajansı kadın portalı kadın siteleri