BAŞKAN KARAHAN'DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanı Mehmet Karahan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Kadının merhamet şefkat sevgi ve fedakârlığın sembolü olduğunu ifade eden Başkan Karahan, hayatını ailesine adayan kadınların, toplumun her alanında üstlendikleri misyonu en güzel şekilde taşıdıklarına yürekten inandığını söyledi.

Kadınların aile içinde “anne” olmakla başlayan fedakarlık, sevgi, saygı, hoşgörü, birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma duygularının toplumu olumlu yönde etkileyen en önemli gücü oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Mehmet Karahan, “Bizleri dünyaya getiren, hayatlarımızın her anında yanımızda olan, sonsuz sevgi, şefkat ve özveriyle yaşamlarımızı anlamlı kılan değerli kadınlarımızın önemli ve anlamlı günü olan 8 Mart Dünya  Kadınlar Günü, 1921 yılından beri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kutlanmaktadır. Kadınlarımız, anne, kız kardeş, eş ve evlat olarak dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmektedirler. İnsanlığın gelişmesinde ve ilerlemesinde önemli bir yeri olan kadınlarımız ailede, toplum içerisinde, çalışma hayatında; kısacası yaşamın her alanında çok önemli bir rol üstlenmektedirler. Dolayısıyla kadınların olmadığı bir dünya da, gelecek de düşünülemez.

Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte Türk Kadını, eğitimden çalışma hayatına, bürokrasiden siyasete, spordan sanata kadar her alanda önemli bir rol üstlenmiştir. Bağımsızlık mücadelesini kadınların desteği ile kazanan  ülkemizin, bugünü ve geleceği de kadınlarımızın emek ve mücadelesiyle şekillenmektedir. Hayatın her anında varlıkları ile büyük onur ve gurur duyduğumuz, büyüten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren sevginin simgesi kadınlarımızın bu anlamlı günlerini kutluyor sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum” dedi.