BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KARAHAN’IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI

Belediye Başkanı Mehmet KARAHAN mart ayının ilk haftasında kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan KARAHAN mesajında; "Ülkemizde her yıl 1-7 Mart tarihleri arası "Yeşilay Haftası" olarak kutlanmaktadır. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi maddelerin zararlarının açıkça bilinmesine karşın yapılan araştırmalar tüm dünyada insanların bu tür zararlı madde kullanımına eğilimlerinin her geçen gün arttığını göstermektedir. Ayrıca toplumda yıkıcı etkileri olan bu zararlı alışkanlıklar ülke ekonomisinde büyük kayıplara neden olmaktadır.
Zararlı alışkanlıklar aile bağlarımızı zayıflatmakta, sevgiyi yok etmekte, insanlarımızı manevi değerlerimizden uzaklaştırmaktadır. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi yavaş yavaş eritmektedir. Bu maddelere karşı mücadele eden çalışmaları desteklemek, bizim boynumuzun borcu olduğu gibi sorumluluk taşıyan herkesin görevi olmalıdır. Sağlıksız nesil ve toplumların hiçbir alanda başarılı olmaları mümkün değildir. İnsanların uzun ömürlü olmaları fiziken ve ruhen sağlıklı olmalarına bağlıdır. Spor yapmak insanın kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasını sağlar. Bu yüzden spora hiç olmadığı kadar destek vermekteyiz. Çünkü biliyoruz ki; gençlerimize sahip çıkamazsak geleceğimize sahip çıkamayız.
Bu duygu ve düşünceler çerçevesinde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi madde bağımlılığı konusunda gerekli tüm bilgileri edinmeye ve Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyor, tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol, uyuşturucu ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temenni ediyorum." dedi.