TARİHİ REDİF TABURU MERKEZ KONAĞI ARTIK KÜTÜPHANE

Bir zamanlar askerlik şubesi olarak da kullanılan tarihi Redif Taburu Merkez Konağı yapılan son düzenlemelerle İlçe Kütüphanesi oldu.

1892 yılında yapıldığı düşünülen ve ilçemizin yakın tarihine tanıklık eden tarihi Redif Taburu Merkez Konağı artık İlçe Kütüphanesi olarak hizmet veriyor. Kendisi de Ilgın ’lı olan Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi TURŞUCU ’nun girişimleriyle kütüphaneye

dönüştürülen tarihi Redif Taburu kitap severleri misafir etmeyi bekliyor. 

Yeni İlçe Kütüphanesi’ni gezen Belediye Başkanı Mehmet KARAHAN, böylesine güzel ve tarihi bir binanın ulvi bir hizmet üzere kullanılmasından dolayı ziyadesiyle memnunuz ifadesini kullanarak şöyle konuştu: “İlçemizin yakın tarihinin tanığı olan bu binamız artık ilçemizin kütüphanesi olarak yine tarihini koruyarak hizmet verecek. Tarihi diyorum çünkü bu bina artık kitaplara ev sahipliği yapıyor ve okuyucularını bekliyor. Kitapları süs olarak dolapta tutmanın hiçbir değeri yoktur. Çünkü o zaman kitapla diğer eşyalar arasında bir fark kalmaz. Buradan özellikle genç öğrenci kardeşlerim olmak üzere tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. Lütfen kitaplarla arkadaş, dost olalım. Okuyalım, okutalım, öğrenelim ve ilim sahibi olalım. Bu güzel binamızı kütüphaneye dönüştürülmesinde büyük emekleri olan Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi TURŞUCU Bey’e teşekkür ediyor ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

İlçe Kütüphane sorumlusu Bahri AYDIN, bu dönüşüm sürecinde desteklerini esirgemeyen Başkan KARAHAN ’a teşekkür etti.