ILGIN’A DEV BİR PROJE DAHA YAPILIYOR

Göreve geldiği ilk günden beri çalışmalarını aralıksız sürdüren Başkan KARAHAN, dev bir projeye daha imza atarak Kapalı Hayvan Pazarı Projesini hayata geçiyor.

Ilgın Belediyesi ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından ortaklaşa yapılacak olan Kapalı Hayvan Pazarı Projesi’nin protokol imzaları atıldı.

24.000 m2 alanı kapsayacak projenin tasarımı hazırlanarak çalışmalara başlandı. Farklı özelliklere ve modern görünüme sahip pazarda her şey düşünüldü. Küçükbaş hayvan pazarı ve büyükbaş hayvan pazarı ana noktalar olmak üzere, bunların yanında küçükbaş ve büyükbaş ahırı, yine küçük ve büyükbaş olmak üzere tasarlanmış olan hayvan otelleri, sosyal tesisi, denetim ve kontrol ofisleri ve geniş bir otopark alanına sahip olacak.

Proje ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet KARAHAN pazarın faaliyete geçmesiyle birlikte hayvan ticaretinde Ilgın’ın cazibe merkezi olacağını belirtti. Konya bölgesinde böyle farklı özelliklere sahip bir yer olmadığını ve bu projenin bölgede ilk olacağını söyleyen KARAHAN; “Kapalı Hayvan Pazarı Projemiz ilk defa açık artırma usulü alanı ile birlikte yapılacak. Bu özelliğiyle bölgede ilk olacağız. Uzun vadede başarılı ve ilerisi için kalıcı bir hizmet olacaktır. Ayrıca teknik, sağlık ve hijyenik açıdan modern bir pazar olacak. Bu modern tesis ile hayvanların sağlıklı ortamlarda alınıp satılmaları sağlanarak, hayvan atıklarının çevre ve toplum sağlığına zarar vermeden bertaraf edilmesi sağlanacaktır. Ilgın ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.