HALI SAHALAR HAYIRLI OLSUN

Şehir merkezine uzak mahallelere yapılması sözü alınan halı sahaların yapımı tamamlandı.

Geçtiğimiz aylarda Belediye Başkanı Mehmet KARAHAN, büyükşehir yasası ile mahalle statüsü kazanan 6 yerleşim yerine halı saha yapılacağının müjdesini vermişti. Halı sahaların 5 tanesinin yapımı tamamlandı.

Projesi, Spor-Toto Genel Müdürlüğü ile Ilgın Belediyesi tarafından hazırlanan halı sahaların Çavuşcugöl, Argıthanı, Aşağıçiğil, Yukarıçiğil ve Orhaniye mahallelerinde yapımı tamamlandı.

Sporun ve sporcunun her zaman destekçisi olduğuna değinen Başkan KARAHAN; “Şehrimize yeni sportif alanları kazandırdığımız için mutluyuz. Sporun geliştirilmesi ve sporcunun sağlıklı yaşamlarına katkı sağlayacak sportif alanların oluşturulması çok önemlidir. Bunun bilinciyle sportif faaliyetlere önem vermekteyiz. Bununla birlikte gençlerin sportif faaliyetlere yönlendirilmesi ve daha çok ilgi göstermesi adına bu tür alanlarımızı genişletiyoruz. Bu anlamda sorumluluk üstlenmekten kaçınmayacağız. Amacımız gençlerin daha sağlıklı ortamda verimli bir şekilde spor yapmalarını sağlamaktır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve onları daha çok spora teşvik etmek amacıyla bu tür yatırımlar için elimizden gelen tüm gayretleri göstermeye devam edeceğiz. Halkımıza ve özellikle gençlerimize hayırlı olsun.” dedi.

Şehrimizde sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında yapılan çalışmalar meyve vermeye başladı. Yapılan bu halı sahalar da bu çalışmaların bir meyvesi olarak düşünülebilir. Özellikle merkeze uzak mahallelerdeki vatandaşların sosyal yaşantılarına katkı sağlamak amacıyla yapılan halı sahalar şimdilerde gençlerin en uğrak noktası konumunda bulunuyor.