GÜNÜ BİRLİK DEĞİL, GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ

Daha güzel bir Ilgın için alt yapı ve üst yapı çalışmalarına devam eden Ilgın Belediyesi, yatırımlarla şehrimizi geleceğe hazırlıyor.

İlçe genelinde alt yapı çalışmaları sürerken, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi de bu kapsamda yenileniyor. Su ve elektrik hatlarının yenilenmesinin ardından caddenin kanalizasyon hattı da değiştiriliyor. İlçemizde ki kanalizasyon hatlarının en son 1980’lerin sonlarında yenilendiğini dile getiren Belediye Başkanı Mehmet KARAHAN; “Çağa uygun, modern ve vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları için öncelikle alt yapımızı yenilememiz gerekiyordu ve şuan itibari ile önemli caddelerimizin alt yapılarında sona geldik. Prestij caddemizin alt ve üst yapı çalışmalarını tamamlayarak asfaltlama işlemini gerçekleştirip hizmete açtık. Şimdi sırada Alpaslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu Caddeleri var. Alpaslan Türkeş Caddesinin elektrik hatlarını yer altına indirdik, doğalgaz, telekomünikasyon, içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniledik, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nin alt yapı çalışmaları da bitmek üzere. Çalışmalar bittiğinde tıpkı prestij caddemiz gibi her iki caddemizde güzel bir görünüme kavuşmuş olacak.” dedi.

Alt yapı çalışmalarında yaklaşık 2 km içme su hattı ve 1,5 km elektrik hattı yenilenerek yer altına indirildi. Cadde üzerindeki tüm abone hatları da yenilendi. Yenilenen temiz su ve kanalizasyon hatlarının ebatları değiştirilerek daha geniş çaptaki borularla sıhhatli hale getirildi.