ÇOK YAŞAYIN VAR OLUN ÜLKEMİN GÜZEL GENÇLERİBelediye Başkanımız Yalçın ERTAŞ ve Konya Milletvekilimiz Halil ETYEMEZ, Şehidimizin cenazesinde üşüyen askerlere montlarını giydiren koca yürekli insanlarla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Dığrak Mahallemizde toprağa verilen Şehit Piyade Sözleşmeli Er Fevzi ALTINAYAK' ın cenaze töreninde gençlerin, soğukta bekleyen tören mangasındaki askerlere kendi montlarını vermesi duygu dolu anlar yaşatmıştı.

Başkan ERTAŞ, yaptığı açıklamada “17 Ocak Cuma günü, Irak'ın kuzeyinde üs bölgeye teröristlerin sızmaya çalışmasını önlemek için attığı el bombasının yakınına düşmesi sonucu ağır yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Fevzi ALTINAYAK (22), kardeşimiz kaldırıldığı hastanede şehit oldu. İlçemiz Dığrak Mahallesinde Şehidimiz ALTINAYAK için tören düzenlendi. Şehit ALTINAYAK' ın cenazesi binlerce kişinin katılımıyla kılınan namazın ardından, mahalle mezarlığına defnedildi. Cenaze töreni sırasında, tören mangasında görevli 8 askerin üşüdüğünü fark eden koca yürekli insanlar montlarını çıkartıp, askerlerin omzuna örtmesi cenazeye katılanları ve bizleri oldukça duygulandırdı. Bu anlamlı ve güzel hareket şu zemheride içimizi ısıttı. Çok yaşayın var olun ülkemin güzel gençleri. Tebrik ediyor, yüreklerinizden öpüyorum.” dedi.