BAŞKAN

MEHMET KARAHAN

Hakkında


1975 yılında Konya İlinin Ilgın İlçesine bağlı Argıthanı Mahallesinde doğdu. Annesinin adı Fatma, babasının adı Sait’tir. 1986 yılında Argıthanı Cumhuriyet İlkokulunu, 1989 yılında Ilgın İmam Hatip Ortaokulunu ve 1993 yılında Ilgın İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1996-1998 yılları arasında askerlik görevini Erzurum’da yaptı. Askerlik sonrasında Argıthanı Mahallesi’nde ticaret hayatına atıldı.

 2004-2014 yılları arasında Argıthanı Mahallesi Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Belde Başkanlığı yaptı. 2014 yılında Adalet ve Kalkınma Partisinden Meclis Üyesi olarak seçildi. Meclis Üyeliği görevini sürdürürken 09. 09. 2016 tarihinde Ilgın Belediye Başkanlığı görevine atandı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Başkandan


Çok değerli Ilgınlı Hemşehrilerim ve sevgili ziyaretçiler

Geleceğin Ilgın’ını sağlam temeller üzerine kurmak amacıyla yola çıktık ve sizlerden aldığımız güçle, Ilgın’da her günü hizmete dönüştürmek için Belediyemizde yeniden yapılanma süreci başlattık. Çağdaş, şeffaf ve üretken bir belediyecilik anlayışıyla, halkımız için en iyi hizmeti sağlayabilmek adına yola çıktık. Bu onurlu görevde genç ve dinamik ekibimizle birlikte yorulmadan çalışacağız. Ilgın’a barış, huzur, kardeşlik ve hizmet sözü verdik. Verdiğimiz her sözün sonuna kadar arkasında olacağız.

Tüm hizmetlerde birinci sınıf olma gayreti içerisinde, dürüst ve insan odaklı çalışmalarımızla Ilgın için üreteceğiz. Hukuk, adalet ve doğruluk için mücadelemizi hep sürdürdük, bu yönetim anlayışıyla Igını’ı hak ettiği noktaya taşıyacağız.

Hedeflerimizi gerçekleştirmek için gece gündüz demeden, bütün birimlerimizle yürüttüğümüz çalışmalarda en büyük güvencemiz, siz saygı değer hemşehrilerimizin bize olan inancı, güvenci ve desteğidir. Sizlere, sevgili Ilgınlı hemşehrilerimize daha iyi hizmet etmek için her zaman görüş önerilerinizi ve desteklerinizi bekliyoruz. Bizlere duyduğunuz güven ve gösterdiğiniz destek için teşekkürlerimi sunarak; “Birlik ve beraberlik içinde mutlu bir Ilgın” diyorum.

Sevgi ve saygılarımla… 

Deneyim